WYDARZENIA 2022

Piąta edycja „Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci” już niebawem, 13 października.

Mamy nadzieję, że będzie to doskonała przestrzeń do wymiany idei, wiedzy i doświadczeń oraz inspiracja do propagowania zasad ochrony środowiska naturalnego poprzez właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia – „Nieważne jak małe, do recyklingu się nadaje” – ma na celu zwrócenie uwagi na temat recyklingu małych urządzeń elektronicznych, które przechowujemy w domu, choć ich nie używamy.

Przy okazji niniejszego wydarzenia, zachęcamy wszystkich do zrobienia porządków w domowych szufladach, szafkach, czy też strychach i piwnicach. Oddajmy chomikowany zużyty sprzęt do recyklingu, bez względu na to, czy jest to stara lodówka, czy też niedziałająca elektryczna szczoteczka do zębów. Zapraszamy wszystkich warszawiaków do odwiedzania naszych mobilnych punktów zbierania, zwłaszcza w dniu 15 października. Tego dnia za oddane elektrośmieci otrzymacie ekologiczne torby na zakupy oraz inne eko-gadżety.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz w poniższej animacji, którą przygotowaliśmy z okazji „Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci”. Zachęcamy do obejrzenia!