W tym roku 13 października po raz drugi w Polsce obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Wydarzenie zainicjowane zostało przez międzynarodową organizację WEEE Forum, a jego oficjalnym koordynatorem w Polsce jest ElektroEko. Zeszłoroczna edycja odbyła się w ponad 40 krajach świata w tym m.in. w Wielkiej Brytanii, Austrii, Norwegii, we Włoszech ale także w Australii i Kanadzie.

Chcąc uświetnić tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci przygotowaliśmy ponownie szereg aktywności, które mamy nadzieję przybliżą nam wszystkim tematykę elektrośmieci oraz zagrożeń jakie niosą dla środowiska.

Zapraszamy do udziału z naszych wydarzeniach.

Przypominamy, ze współorganizatorem wydarzenia w Polsce jest UNEP/GRID Warszawa, a partnerami APPliA Polska oraz Cyfrowa Polska. Patronatów honorowych udzielili: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Wierzymy, że ta coroczna inicjatywa, skłoni do refleksji, a w konsekwencji przyczyni się do podniesienia poziomu recyklingu elektrośmieci i wzrostu świadomości konsumentów w zakresie właściwego z nimi postępowania. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku.