W niezdobytych ostępach lasu znajduje się budynek dawnej fabryki, o którym istnieniu nie wie nikt (poza zaufanym kurierem). W nim natomiast została otwarta tajna szkoła Profesora Elektro, który poświęcił życie badaniu fal elektromagnetycznych i sposobowi, w jaki zmieniają rzeczywistość. Jego badania w końcu opłaciły się i dlatego powstało stowarzyszenie, którego członków nazywa się ElektroHerosami. Osoby te nabyły bowiem nadprzyrodzone umiejętności. Niektóre z nich otrzymały zdolność odzyskiwania surowców naturalnych z elektrośmieci, takich jak srebro czy złoto. Inne — zdolność identyfikacji odpadów lub zgłębiania tajnej sztuki recyklingu, czyli odzyskiwania cennych materiałów z produktów odpadowych i wykorzystywania ich do produkcji nowych, poszukiwanych towarów. Stowarzyszenie szybko zdobyło popularność, a owiani legendami ElektroHerosi stali się bohaterami i celebrytami.

W tym roku po raz pierwszy Profesor Elektro otwiera oficjalny nabór do swojej szkoły. Żeby dostać się do niej, musicie już na wstępie wykazać się podstawową wiedzą o elektrośmieciach i zdać dziecinnie prosty test. Czy i Wy dacie radę obudzić w sobie supermoce?

Przed Wami praca w laboratorium, jakim jest kuchnia i salon pani Anny. Musicie zdobyć niezbędne informacje (ukryte w laboratorium w 32 punktach informacyjnych oraz 8 minitestach) i przekazać je pani Annie, żeby ta wiedziała, co legalnie i bezpiecznie zrobić ze zużytym elektrosprzętem. Po drodze będziecie mogli zdobyć niektóre z gadżetów SuperHerosów. A na koniec – jeśli zdacie test – otrzymacie dyplom ElektroHerosa i będziecie mogli wstąpić w poczet studentów szkoły Profesora Elektro.

Powodzenia!

Ważne – Gra przeznaczona jest dla użytkowników powyżej 16 roku życia.