WYMIANA ELEKTROŚMIECI NA TORBY EKOLOGICZNE

Za nami szósta edycja Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci. Z tej okazji mieszkańcy Stolicy mieli możliwość otrzymania ekologicznej torby, w zamian za przyniesione elektrośmieci do mobilnych punktów zbierania.

W dniu 14 października w każdym mobilnym punkcie zbierania ElektroEko w Warszawie, w godzinach 10:00 – 14:00, można było oddać zużyte sprzęty elektryczne i elektronicznie, a w zamian otrzymać ekologiczne gadżety.

Pamiętajcie, że punkty zbierania czynne są w każdą sobotę. I jeśli ktoś nie mógł pójść w dniu 14.10, to może oddać elektrośmieci w każdą inną sobotę. Wykaz lokalizacji znajdziecie na www.elektroeko.pl/punkty-zbierania-elektrosmieci/.

Wydarzenie jakim jest Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci, ma na celu zwrócenie uwagi na temat recyklingu urządzeń elektronicznych, które często zalegają w szufladach i piwnicach. Warto aktywnie włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia bez Elektrośmieci, przejrzeć domowe zakamarki i przynieść elektrośmieci do punktu zbierania. Nie gromadźmy elektrośmieci w domach, przekazujmy do recyklingu.

Hasło edycji 2023 –  „Do recyklingu oddaj wszystko, co na baterie albo z wtyczką”