13 października odbył się pierwszy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

W tym roku 13 października po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Wydarzenie zainicjowane zostało przez międzynarodową organizację WEEE Forum, a jego oficjalnym koordynatorem w Polsce zostało ElektroEko. Tegoroczna edycja odbyła się w 30 krajach świata w tym m.in. w Wielkiej Brytanii, Austrii, Norwegii, we Włoszech ale także w Australii i Kanadzie.

Chcąc uświetnić tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci zrealizowaliśmy szereg aktywności, które mamy nadzieję przybliżyły nam wszystkim tematykę elektrośmieci oraz zagrożeń jakie niosą dla środowiska. Zapraszamy do relacji z naszych wydarzeń (link).

Dziękujemy za wsparcie projektu partnerom: UNEP/GRID Warszawa, APPlia Polska oraz ZIPSEE Cyfrowa Polska a Ministerstwu Przedsiębiorczości i Technologii oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy za udzielenie patronatów.

Wierzymy, że ta coroczna inicjatywa, skłoni do refleksji, a w konsekwencji przyczyni się do podniesienia poziomu recyklingu elektrośmieci i wzrostu świadomości konsumentów w zakresie właściwego z nimi postępowania.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FB.